Продавець Лакофарбові матеріали розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
68 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (63) 136-54-71
+380 (67) 492-20-96

Основні компоненти лакофарбових матеріалів

Основні компоненти лакофарбових матеріалів

Лаки

Бітумні лаки Олійні лаки Спиртові лаки і політури Алкідні лаки Алкідно-карбамідні лаки Нитратцеллюлозные лаки, Поліефірні лаки і Поліуретанові алкідноуретанові лаки Епоксидні лаки Нефтеполимерные лаки Оліфи

Пігменти і наповнювачі

Грунтовки  Шпаклівки Емалі  Фарби

Позначення лакофарбових матеріалів

Лакофарбові матеріали на основі поліконденсаційних смол

Лакофарбові матеріали на основі полімеризаційних смол

Лакофарбові матеріали на основі природних смол

Лакофарбові матеріали на основі ефірів целюлози

Винятки із загальних правил

Основні компоненти лакофарбових матеріалів

Кінцевою метою будь-яких фарбувальних робіт є одержання на офарблює поверхні тонкої плівки, типу як для упаковки продуктів, у парниках і т. д. Плівка лакофарбового матеріалу, проте, відрізняється від полімерних плівок.

Лакофарбовим матеріалом називають композицію, яка, будучи рівномірно нанесена на поверхню виробу, що офарблює, в результаті складних фізичних і хімічних перетворень формується в суцільне полімерне покриття з певними властивостями (захисними, декоративними, спеціальними). Загальною властивістю всіх лакофарбових покриттів є ізоляція поверхні від зовнішніх впливів, надання їй певних виду, кольору і фактури. Це досягається за рахунок отримання твердої плівки на основі органічних (і неорганічних, наприклад рідкого скла) речовин. При цьому товщина плівки може становити кілька десятків або сотень мікрометрів.

Отже, головним компонентом будь-якого лакофарбового матеріалу, що визначає властивості одержуваного покриття, є плівкоутворювальна речовина. До природних плівкотвірних відносяться рослинні олії, піддані спеціальній обробці, смоли природного походження (бурштин, каніфоль, копалы та ін), бітуми та асфальти, білкові речовини, казеїн, кістковий клей), спеціально обработянная целюлоза. Група синтетичних плівкоутворювальних речовин, використовуваних у виробництві лакофарбових матеріалів, набагато ширше і різноманітніше. Це алкідні, епоксидні, карбамідо - і меламиноформальдегидные, фенолоформальдегидные, перхлорвінілові та інші смоли. Основна частина плівкоутворюючих речовин використовується для одержання лакофарбових покриттів, крім того, їх застосовують для просочення пористих поверхонь (дерева, картону, паперу) і інших цілей. У композиції часто вводять пігменти (неорганічні та органічні) і наповнювачі для додання певних властивостей покриття.

Неорганічні пігменти - природні або синтетичні тверді забарвлені речовини, нерозчинні у воді, розчинниках, пленкообразователях. При введенні їх в тонкодисперсному вигляді в плівкоутворювальні речовини утворюються кольорові покриття.

Органічні пігменти - синтетичні фарбувальні речовини, при введенні яких плівкоутворювальні отримують лакофарбові матеріали яскравих відтінків.

Наповнювачі - тверді дисперсні неорганічні речовини, нерозчинні в розчинниках і пленкообразователях і не володіють фарбувальною здатністю. Використовуються для додання покриттю необхідного комплексу властивостей.

Одним з необхідних компонентів лакофарбових матеріалів, використовуваних в побуті, є розчинники і розріджувачі.
Розчинники - це органічні леткі рідини, що застосовуються для переведення плівкоутворювачів у стан, придатний до нанесення на поверхню, і для регулювання в'язкості лакофарбового матеріалу.

Розріджувачі не мають розчинювальною здатністю, однак в поєднанні з розчинниками здатні регулювати густину систем в значних межах. У деяких матеріалах в якості розчинника і розчинника використовують воду.

Крім основних компонентів плівкоутворювальної, пігменту, розчинника (розчинника) в лакофарбових композиціях часто застосовуються різні цільові добавки: сикативи, отверджувачі, прискорювачі.

Сикативами називають сполуки металів (в основному свинцю, марганцю, кобальту, кальцію, заліза) з органічними кислотами. Солі нафтенових органічних кислот називають нафтенатами, кислот лляної олії линолеатами, смоляних кислот каніфолі резинатами і т. д. Ці солі розчинні в органічних розчинниках. Сикативи застосовують для прискорення висихання лакофарбових матеріалів, тобто для скорочення тривалості плівкоутворення. В залежності від типу сикативу процес плівкоутворення починається або з формування поверхневої плівки (кобальтові сикативи), або підкладки, а потім поширюється по всій товщині плівки (марганцеві і свинцеві сикативи). Швидкість висихання плівки олійних лакофарбових матеріалів пропорційна кількості введеного сикативу лише до певної межі. Якщо сикатив вводиться в кількості, що перевищує оптимальне, швидкість висихання знову знижується. Слід враховувати, що дія сикативів не припиняється і після висихання плівки. Введення сикативу в надлишку може привести до передчасного старіння покриттів.

Затверджувач - хімічна речовина, що додається до деяких полімерних матеріалів (а також лакофарбових матеріалів на їх основі) для отримання неплавкого нерозчинного продукту. Отверджувачі, як правило, вводять в матеріал безпосередньо перед його вживанням.


Прискорювач - хімічна сполука, що вводиться для підвищення швидкості затвердіння деяких матеріалів.

При використанні добавок слід звернути увагу на необхідність обов'язкового виконання вимог щодо їх застосування, зазначених на етикетці товарного продукту або в спеціально прикладеній інструкції.

Ігнорування рекомендацій, неправильне дозування затверджувачів і прискорювачів за принципом "чим більше, тим краще", довільне застосування розчинників і розріджувачів може призвести до псування матеріалу та невиправного браку в роботі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner